Jak dopasować sweter do męskiej sylwetki

01 grudnia 2020


Na początku par słów o męskiej sylwetce

Nadchodzą zimne dni, wiec temat dzisiejszego artykułu sam się nasuwa, na myśl dlatego mowa dziś o męskich swetrach i o tym jak je nosić.

Na początek najważniejsze jest określić jaki sweter pasuje do danej sylwetki, ponieważ istnieją przeróżne modele swetrów i sylwetek.

Gruby, cienki, obcisły, luźny, okrągły dekolt lub w V, z golfem czy bez ? Oczywiście najważniejsze jest dobrze czuć się w danej stylizacji, artykuł ma wyłącznie cel informacyjny.

Typy męskich sylwetek – istnieją 4 najważniejsze: V, I, A, O

                                              Schemat przedstawiający rodzaje męskich sylwetek

Pierwsza sylwetka V

To sylwetka o wąskiej talii i szerokich ramionach. Do tej sylwetki ciężko dobrać sweter, ponieważ przez szerokie ramiona często za mały rozmiar  będzie krępować ruchy, a za duży pasować będzie w ramionach, ale będzie też za luźny w talii. Jednak jest na to sposób.  Najlepiej wybrać okrągły dekolt, sweter nie może być zbyt obcisły, oczywiście możesz wybrać golf. Przede wszystkim ważny jest materiał – jednolity i cienki splot.

                                                            Mężczyzna w granatowym obcisłym swetrze oraz w niebieskich dżinsach

Następna sylwetka to I

Charakteryzuje się mniej więcej prostymi ramionami i prostą talią, w związku z tym założysz każdy typ swetra, z golfem, każde dekolty, kolory i materiały Dlaczego? Ponieważ jest to prosta sylwetka i łatwo dopasować do niej każdy sweter. Pamiętaj jednak, że sweter nie może być za luźny, zbyt obcisły ani za długi. Dobra długość jest do pasa. 

                          Mężczyzna w szarym swetrze longsleeve oraz białych dżinsach      Mężczyzna w luźnym granatowym swetrze oraz ciemnych spodniach

 

Trzecia sylwetka to sylwetka A

Charakteryzuje się przez wąskie ramiona i szerszą talię. Ciężko jest dobrać doskonały sweter i rozmiar. Najlepszy będzie bez wątpienia golf, który wydłuży sylwetkę, ramiona i optycznie stworzy sylwetkę I. Uwaga – nie chodzi tutaj o zmianę sylwetki, ale o dopasowanie swetra tak, aby dobrze i elegancko leżał. 

 

                                Biały sweter męski z plecionym wzorem Mężczyzna w jasnym swetrze, białych spodniach oraz szaliku w biało-czarną kratę

Ostatnia sylwetka – sylwetka O

Sylwetka ta jest jednolita, więc posiada szerokie ramiona i szeroką talię. Najlepsze do tego typu sylwetki są swetry z dekoltem okrągłym i jednolity materiał oraz ciemne kolory. 

Proponujemy rożne typy swetrów męskich, które znajdziecie na naszej stronie, najważniejsze jest to, aby się dobrze czuć. Często mężczyźni nie są przyzwyczajeni do swetrów, ponieważ krępują ruchy, są zbyt obcisłe, nie lubią golfów. Dlatego ważne jest dobrze wybrać sweter nie zapominając o sylwetce i dopasowaniu idealnego kroju. Z pewnością gamy kolorów, które proponujemy zaciekawią niejednego mężczyznę: kolory ciemne lub bardziej odważne, jak musztardowy lub odcienie niebieskiego, są bardzo na topie w tym roku.

Mężczyzna ubrany w niebieski golf i czarne spodnie Mężczyzna ubrany w  musztardowy golf oraz czarne spodnie Kobieta i mężczyzna na łące - ubrani są w żółto-pomarańczową odzież

Na koniec dodam jednak, że moje porady są celem informacyjnym, najważniejsze jest ubrać się tak, aby dobrze czuć się. Jeśli macie jakieś pytania, możecie pisać pod alexandra.guz@veva.com

Bisous à très vite

AG 
Dodaj komentarz

Komentarze