Jak znaleźć swój styl? – modowy poradnik

25 października 2019


Zastanawiasz się, jak znaleźć swój styl? Czy bardziej podążać za trendami, czy może skupić się na poszukiwaniu ponadczasowych rzeczy, które można nosić niezależnie od zmieniających się pór roku, tendencji i humoru? Oto nasz krótki poradnik!

Sekretem Alexy Chung, Natalie Portman, Julii Roberts, Księżnej Catherine czy Anji Rubik jest bycie wiernym sobie i wybieranie z mody tego, co, nie tylko podkreśla ich sylwetki, ale przede wszystkim jest odzwierciedleniem ich charakteru. Oto klucz, który otwiera pierwsze drzwi do stylu. Co dalej?

Zasada nadrzędna – nie bój się próbować

Niezależnie od tego, co Ci się wydaje, jak czujesz, przymierzaj, zestawiaj ze sobą rzeczy, o których wcześniej byś nie pomyślała. Dzięki temu nie tylko otworzysz się na nowe, ale też lepiej poznasz swoją sylwetkę – bo zaczniesz się jej przyglądać.

Zrozumienie swojej figury

Co ważne, nie musisz dopasowywać się do książkowych gruszek, jabłek czy litery H. Zobacz, jakie są proporcje sylwetki. Porównaj szerokość ramion, talii i bioder, spójrz na długość tułowia, rąk i nóg. Bądź dla siebie dobra – szukaj zalet!

Wejdź do świata kolorów!

Na pewno masz już co najmniej jeden kolor, w którym czujesz się dobrze. Postaraj się do niego dodawać kolejne, żeby zbudować bardziej różnorodną garderobę. Zobacz, które lepiej pasują do Twojego typu urody i stwórz własną paletę barw.

Zapytaj przyjaciół, jak w kilku słowach określiliby Ciebie

Styl wynika z charakteru. Gdybyś nie wiedziała, w jaki sposób zestawić osobowość z ubraniami – zapytaj najbliższych! Niech powiedzą, jaka według nich jesteś i z jaką modą im się kojarzysz.

Signature piece, czyli Twój rozpoznawalny element

Pomyśl o swoich przyjaciołach czy znajomych z pracy – czy jakiś element garderoby szczególnie Ci się z nimi kojarzy? O tym mowa! Czerwona torebka, luźno spięte włosy, fantazyjnie pomalowane paznokcie, czy zawsze świetnej jakości koszula to przykłady akcesoriów, które mogą stać się najbardziej wyróżniającym elementem Twojego stylu.

Ponadczasowość, to nie tylko biała koszula

Zadaj sobie pytanie, co jest dla Ciebie ponadczasowe i postaraj się skompletować te rzeczy z jak najlepszych jakościowo materiałów. Długo Ci posłużą i będą wyglądać bardzo szykownie! Nie musi to być trencz i czarna, ołówkowa spódnica, a może np. oversize’owa granatowa szmizjerka czy rudy sweter i botki z wężowej skórki.

Co ważne, musisz też wiedzieć, czego nie lubisz, czego nie chcesz nosić. Jeżeli nie będziesz się w czymś dobrze czuć, choćby było najlepiej skrojone i dopasowane do Twojej sylwetki – nie będziesz dobrze wyglądać. Pamiętaj, że to ubranie to dodatek do osobowości i charakteru, do naszego humoru. Nie da się ich odseparować!

Nie bójcie się też zmieniać stylu! Styl to suma naszych doświadczeń, emocji, nasza opowieść i obraz tego, jakimi chcemy siebie widzieć i przedstawić innym.

A jaka jest Wasza odpowiedź na pytanie, jak znaleźć swój styl?
Dodaj komentarz

Komentarze